MHK skriver:
Nej, det har jeg ikke. Ikke direkte.
Med disse sætninger, synes jeg ikke der kan herske tvivl om fremmedhad og/eller racisme:
"Danmark er ikke et indvandrerland og har aldrig været det. Vi vil derfor ikke acceptere en multi-etnisk forvandling af landet."
"Danmark er danskernes land, og borgerne skal have mulighed for at leve i et trygt retssamfund, der udvikler sig i overensstemmelse med dansk kultur."
Blot to af mange citater der får mig til at krumme tæer 
Det synes jeg nu du har...
Du har skrevet:
Stemmer man på et racistisk parti så ER man da racist, det kan man da ikke sådan lige komme udenom 
Og:
Min mening om DF og deres tilhængere, holder jeg ved og kalder dem lige præcis det de er (og de der virkelig har sat sig ind i politiken er vist heller ikke blege for at indrømme at de er racister.)
Og:
Jeg dømmer heller, jeg kalder dem det de er
Og:
Man er racist når man står inde for og stemmer på noget racistisk
Du har måske ikke skrevet du, men det er vel egentlig underordnet. Din holdning er, at de der stemmer DF enten er racister eller mindst støtter op om det.
Jeg synes det er en underlig logik. Alle muslimer støtter jo heller ikke op om selvmordsbombere, og støtter det heller ikke fordi de vedholder deres tro 
Anmeld