AnnL skriver:
Hejsa I skønne ladies 
Jeg tænkte på hvornår besluttede I at begynde på pb? Hvilken alder? 
Jeg er 26, kæresten snart 27. Kan ik lade være med at tænke at vi vel snart brude gå i babytanker? Altså pga. jeg altid synes man får at vide at kvinder har en "udløbsdato" lidt hårdt sagt.. Eller jeg tænker nok bare meget over, at hvad nu hvis vi venter og vi så ik kan få børn på naturlig måde.. Så ville jeg jo fortryde vi var startet senere..
Men tænker vel for meget over det..
Vi har været samen i 6 år, og det er ment to be
Vi vil også gerne have børn sammen 
Men der er lige nogle ting vi gerne vil først, ex. jeg er ledig pt. vi skal blive enige om hvor vi vil bo, vi drømmer om rejse og et hus
Ja drømme har vi da
Havde lige brug for at komme ud med det, tak fordi du læste med 

Jeg var 30 da min kæreste begyndte at snakke om børn
Vi havde været sammen i 6 mrd., men kendt hinanden i 12. Jeg havde altid sagt at jeg aldrig ville have børn, men han fik mig overtalt - og jeg har ikke fortrudt et sekund!!
Jeg var lige fyldt 32 år da jeg fødte Isabella for 2 år siden - jeg blev kaldt en gammel k*lling af min jordemoder
Men for mig var det det perfekte tidspunkt at få barn på
Jeg havde i midten af 20'erne fået besked fra gynækolog og egen læge at blive mor - men det kræver jo at man finder den rigtige mand først 
Nu er vi så småt begyndt at snakke om en lillebror/søster 
Anmeld