Sissel skriver:
Jeg ELSKER Caroline!! Synes hun er super cool.. Men i et land som Danmark og med vores jantelov er der desværre ikke plads til folk som hende.. Ihvertfald ikke uden at hun skal rakkes gevaldigt ned på..
Jeg forstår ikke hvor janteloven kommer ind henne, nogle kan lide hende andre kan ikke, men vi kan ikke komme udenom at hun nok tros alt har haft et lettere liv økonomisk end mange andre, og ja så kan det godt være svært at have empati til at sætte sig ind i hvordan andre ikke syntes det er hyggeligt at svinge støvsugeren og lave mad hver aften..
Jeg kunne godt lide hende indtil alt det her med Bendtner og deres fælles barn.. nu kan jeg ikke, det har ikke noget med hendes status og misundelse, men mere om at jeg ikke syntes man som fornuftig forældre bare kan lukke den anden forældre ude af den fælles opgave det er at få et barn..
Anmeld