Debatter som omhandler folk der er sure, kede af det eller uforstående overfor folk der vælger en abort - tror jeg man skal tage med et gram salt.
Der er ALDRIG nogen herinde der har skrevet af dem der vælger abort er dumme, derimod er der bare nogen der nogle gange har brug for at lukke lidt luft ud - og skal det ikke være i orden?
Dette er en side hvor man gerne må uden folk skal tage det personligt!
Kæresten og jeg har også prøvet i 14 måneder og når jeg hører om nogen der vælger en abort eller om nogen der bare lige ved et engangsknald kan blive gravid, ja så kan det sgu godt gøre ondt! Og nej, det er ikke fordi folk ikke må få en abort fordi jeg vil meget hellere have at man får en abort i stedet for at få et barn man måske ikke kan passe på som så ryger rundt i systemet, men derfor vil jeg have lov til at sidde med en øv-følelse!
Det gør lige så ondt at læse en debat om en der har fået en abort som det er for dem der har fået aborten at læse en debat om det modsatte.
Så gå udenom de indlæg når de er der
Det gør jeg!
Anmeld