Så har jeg overstået ægudtagning.... Og ja for at sige det lige ud, så er det det værste jeg nogensinde har gået igennem 
nu skal det lige siges at jeg lider af bækkenbundsspændinger og jeg har meget svært ved at få "næbbet" ind så det var så smertefuldt i sig selv.
Så skulle jeg selvfølgelig være så uheldig at min "gode" æggestok lå bag livmoderen. Så sygeplejersken må trykke så hårdt på min mave at hun også selv var ved at dejse om af udmattethed 
Vi kom alle igennem det... Med 5 æg hvoraf 3 forhåbentlig var modne nok! Og så blev det ICSI da min kæreste pludselig kun havde 1mio fremfor 11 mio ved sidste prøve.
Nu er ventetiden den næste onde og hvis vi når så langt, ved jeg ikke hvordan jeg skal komme igennem ægoplægningen
Anmeld
Citér