4xGreve skriver:
Det lyder præcis som min datters børnehave du beskriver men hold da op hvor må det ha været en hård besked at få og stakkels pædagoer det må være en rigtig hård besked at skulle give selvom der ikke skete noget!
Stort
Til dig og er glad for at der heldigvis intet skete 
I øjeblikket da vi snakkede , var det egenlig ok . Men da jeg cyklede hjem og tænkte nærmere over det fik jeg mine panik tanker. Ikke i form af vrede men mere " ej pu ha "
jeg kender min dreng han ville højt sandsynlig været gået sin vej, og togbanen ligger 5 M fra børnehaven.
og frygter da lidt det kan ske igen, de er meget ude. Og nu hvor sommeren ( forhåbenlig ) nærmere sig er de ude hver eftermiddag. Og så er der jo chance for det sker igen.
vi er super glade for børnehaven og bebrejder på ingen måde personalet. Men er chokeret over at andre ikke er mere opmærksomme når de forlader børnehaven . Og det syntes jeg der skal lidt fokus på med den tid vi går i møde, idet de jo ofte vil være ude på afhentningstidspunktet
Anmeld