Anonym skriver:
Glemte også at skrive at vi er på SU i starten af mit indlæg..måske dét kunne få folk til at få en bedre forståelse hvorfor mad budgettet er som det er
. I starten brugte vi også en del flere penge, men nu vil vi gerne sparer op til diverse ting, plus at vi nu holder øje med hvad vi rent faktisk bruger af penge
hehe..
Jeg forstår det stadigvæk slet slet ikke. Vi ville ikke kunne få madbudgettet så langt ned uanset hvad. Men det kommer også an på hvad man går op i, som du skriver. Vi går ekstremt meget op i at maden skal smage godt og være noget vi har lyst til. Derfr kan vi heller ikke rigtigt købe ind til en hel uge, for aner ikke hvad jeg har lyst til om 4 dage. Hehe!
Men dejligt for jer, at I kan spare en masse penge
Jeg synes dog at I måske kunne prøve at sætte budgettet bare en lille smule op og tilføje mere grønt, hvis I mangler lidt af det. Det er jo godt givet ud for resten af livet!
Anmeld