Var jeg din dp var jeg blevet lige så irriteret, beklager. Men som hovedrolle afleverer man sine børn i dp inden kl 8.30-9 så dp har mulighed for at gøre hvad hun ønsker i stedet for at sidde og vente på et barn. Det går bare ikke. Så må man skrive at ens barn kommer meget sent, og passer det ikke ind i dps planer må man aflevere lidt tidligere. Dt er naturligvis deres arbejde at passe din datter, men hun planlægger dagen, ikke dig
min dp går tit ture om formiddagen og det kan hun. Ikke hvis jeg vælger at tumle ind midt i en tubarnet barn, så ville jeg skulle aflevere tidligere så mit barn Joan være social med de andre og være med, eller vente til dp kom retur.
Jeg er sikker på min dp var blevet træt af det hvis jeg afleverede i øst og vest. Det kan bare ikke hænge sammen i en dp, og ofte heller ikke nødvendigvis i en vuggestue.
så jeg ville bare sørge for at aflevere inden kl 9 alle dage, det er fair over for en dp.
Anmeld