HeidiØ skriver:
Hov, tror du har læst forkert, hihi. Vi er flyttet i hus 
Ej, der er altså bare heller ik.noget værre end over og underboer der larmer! Sys virkelig osse det var skønt at komme væk! Og ja.. Haven er nok det bedste faktisk!! 
Hov, ja det kan jeg sørme godt se. Jeg har i farten lige læst forkert
Ej ups, så kender du jo godt alt til det at bo i hus og hvilke goder der følger med 
Vi boede i stuen og havde en overbo, som viderligt trampede i gulvet om aftenen, hvis Alexander grad, når han ikke ville sove og om morgenen når han grad for at fortælle os, at han var vågen
Vildt skøt kugle
og fik jeg sagt, at hun nok var aldersmæssigt sidst i 20érne og kæresten først i 30érne. Amen hun var mærkelig. Hun havde intet begreb i hvad det vil sige at have børn og om børneopdragelse. Vi fik sågar en skriftlig klage fra boligselvskabet, som hun havde indberettet over barnegråd
A hva for noget. Vi var måløse og boligselvskabet vist lige så. De skal jo bare sende de klager videre, som de får, selv om der intet hold er i dem.
Så spørg lige om vi er glade for at være flyttet 
Anmeld