sweet skriver:
mange tak
vi har valgt at kæmpe videre, men nu havde alle kægerne denne gang givet os så meget håb, så det har ramt lidt hårdere denne gang end jeg havde regnet med det ville hvis det gik galt.. tror også bare det er værre denne gang fordi vi havde set hjerteslag da jeg var i uge 6+4 så havde virkelig håbet at denne scanning at der stadigvæk var hjerteslag... og så bare det at hun sagde hun ville sige det ikke var mere end et par dage siden at hjerte nok var holdt med at slå... håber virkelig de vil lave en udskrabning på mig i morgen, for syntes ikke det er rart at vide det er død der inde... fandt de ud af hvorfor det var gået galt med dig?
Nej jeg fik ikke at vide, hvad der var galt. Jeg har så heller ikke haft så mange som dig...kun 2 SA´er og 1 MA, men det er over en lang årrække, og ikke bare indenfor de sidste par år.
Jeg håber for dig at du kan få den udskrabning. Jeg fik selv en udskrabning. Her var fostret dødt i omkring 6. uge, men jeg fandt først ud af det, da jeg skulle have været i 10. uge.
Jeg tror bare jeg har været rigtig uheldig....jeg tror ikke der er noget fysisk galt med mig, selvom jeg har mistet 3 gange. Første gang jeg var gravid, fik jeg jo min søn....så jeg ved jo jeg kan. Lige nu er mine planer så blevet lagt på hylden. Jeg har ingen kæreste længere, og har egentlig valgt at tage det lidt stille og roligt med det. Så må jeg se om det bliver til flere børn her....ellers vil jeg prise mig lykkelig med ham jeg fik lov til at få.
Jeg håber at de ved en udskrabning, kan se hvad der er gået galt ved dig. 6 gange er rigtig mange....alt for mange gange. Det må have været rigtig hårdt for dig. Var det ikke noget med at du havde fået konstateret en tarmsygdom? Er det måske den, der er skyld i det? Jeg håber i hvert fald at de får undersøgt det her til bunds, og at der måske findes en forklaring på, hvorfor det er gået galt så mange gange, og om der er noget, der kan gøres.
Du er altid velkommen til at skrive til mig, hvis du skulle få brug for det. Men uanset hvad, så ønsker jeg dig alt det bedste, og jeg håber virkelig at det ender lykkeligt næste gang.....alt andet ville da være uretfærdigt.

Anmeld