anetteb skriver:
Hvornår fortalte i det til vennerne?
alle vores familie medlemmer og nærmeste venner ved det. - men jeg må intet nævnte på facebook for min kæreste, og bøger, babytøj, vitaminpiller osv. skal gemmes væk hvis der kommer nogen. folk finder jo alligevel ud af det når jeg kommer længere hen i graviditeten?
( lille blyp er 100% planlagt )
Altså du skal gøre det, når du føler dig klar. Men vil foreslå du vente minimum til tryghedsscanning.
Nu går jeg nok ikke ind under kategorien veninder, meeen... Klasse fik det afvide ugen efter tryghedss., da jeg var/er meget homonel og havde flere vredes udbrud, ups
. Og self kunne de ikke holde mund, de fik bare beskeden "ikke noget på facebook, da det stadig ikke er offentliggjort for hele familien". Familien fik det stille og roligt afvide efter tryghedsscanningen. Offentliggøre det på Facebook, da jeg troede jeg var 11+3, men viser sig nu, at jeg var 11+5..
Anmeld