Synes bestemt ikke du er en dårlig mor.
Vores familievejleder, rådede også os til at søge det på et tidspunkt,og vi søgte det og fik det.
Alle vores 3 børn er for tidelig fødte, og har derfor lidt tilbage motorisk, indtil vidre har det kun været den mindste der har haft brug for mere hjælp af hans dp, men nu skal den store vuderes af en fra kommunen, om hun skal have en støtteperson tilknyttet i børnehaven.
Så vores familievejleder bad os søge det, allerede inden der opstod noget problem, andet end at han sagde til os de ville have godt af at komme ud og være sammen med andre børn, men også for at blive udfordret motorisk og med forskellige aktiviteter som man jo ikke altid lige gøre som forældrer.
Så jeg tror bestemt kun ens familievejleder råder forældre til børn, som de kan se har brug for at komme ud til at søge det, ellers ville de jo ikke fortælle man kan søge det.
Så ingen dårlig mor i dig
herfra
Anmeld