Hej. Måske er det her et lidt underligt indlæg, men ´her de sidste par måneder har min selvtillid bare gået 100% ned af bakke, og især den sidste mdr. Jeg går laltid og tænker hvad folk syntes om mig, og hvad deres første tanke er omkring med mit udseende. Har faktisk aldrig rigtig fortalt det til nogen, så ved heller ikke hvorfor jeg lige skriver det herinde?
Jeg har taget 8 kilo på, på et år. Jeg har aldrig rigtig følt mig tyk og grim. Men det gøre jeg virkelig nu. Min selvtillid går mig så meget på, at det næsten har ædelagt det mellem mig og min kæreste.
Jeg skal tage mig sammen til at tabe mig, men syntes det er så svært, og især når man slet ikke får noget opbakning.
Jeg ligger lige nogle billeder ind, og vil rigtig gerne høre jeg første tanke omkring mig?
Jeg synes du ser meget naturligt køn ud. Men da jeg læste det du skrev tænkte jeg, som det er nævnt, med det samme at du måske lidt søger at vi skriver positive ting til dig.
Først så jeg intet, men det kan da ses, at du ikke er er tynd som en nål. Jeg ville ikke umiddelbart være utilfreds med mig selv hvis jeg så sådan ud, ud fra hvad jeg nu kan se på billederne, men hvis du selv er det så synes jeg du skal sparke til dig selv og gøre noget ved det
Nogle er virkelig kønnest med lidt på sidebenene, så bare fordi man måske vejer lidt mere end hvad "man tror er normalt" så behøver det altså ikke være noget negativt.
Men i stedet for at høre os ad, så læs det igennem du har skrevet og brug til som motivation til at komme ud af fjerene og til at fokusere på at ændre din kost, hvis den er gal der. Det med selvtilliden skal nok komme med tiden, men jeg lover dig at så snart du kommer i gang så vil du blive ramt af den der "Jeg gør dett f*ndme! Og jeg kan godt!" og det er super motiverende.
Tag det jeg har skrevet med et smil, for der er INTET negativt over det 