Fælles gaver til par, der kan man spare lidt, ellers gå efter de gode tilbud. Hvis en ønsker strømper så køb dem i f.eks kvickly eller føtex, det gør vi og de er gode. Og en af de gode ting som jeg gør, lad være med altid at køb noget folk ønsker sig for så kan det godt nok blive dyrt.
Giv kun til de nærmeste næste år og vi stopper ved 15 år og ikke 18 år regner vi med, f.eks franks søster på 14 år, vi aner ikke noget om hende da vi næsten aldrig ser dem, så det er kun gætte gave hun kan få og så stopper vi når hun er 15 så må hun bare få en fin fødselsdags gave.
Frank og hans søskende giver f.eks ikke til hinanden efter de er fyldt 18.
Dem jeg giver gave til er mine forældre, mine brødre, frank og Emil. Og så får oldeforældrene en lille ting fra Emil f.eks et billed af Emil.
Anmeld