Anonym skriver:
Godmorgen de skønne kvinder!
- Jeg ved ikke om jeg er den eneste som tænker sådan her, men hvad skal et lille barn med en iPad, iPhone og alt sådan noget? Børn skal vel være børn. Og ja ved godt at de fleste skoler bruger iPads idag, men af den grund behøves de ikke at få en iPad derhjemme. Selv i børnehaver har de fået iPads. Hvorfor skal børne sidde og få frikante øjne? Jeg forstår det virkelig ikke. Ved godt der vil komme nogle irriterende kommentar men dem ignorere jeg.
Forsat god dag
"Ved godt der vil komme nogle irriterende kommentarer men den ignorerer jeg" ?? Fed holdning til en debat du selv starter.
Jeg er helt enig i at 2 årige børn ikke skal parkeres med en iPad, men jeg synes ikke man kan sætte det så sort og Hvidt op som du gør, fordi der findes de yderste tilfælde, og så findes der forældre som bruger det som supplement til indlæring.
hvad så med et tv , PlayStation osv?
og bare lige til Info.. Mit barn er knapt 2, og nej mit barn har ikke en iPad, men det har vi forældre, og mit barn får da liv at kigge med/spille lidt indimellem.
Anmeld