ano14316 skriver:
Det der irritere mig mest væk fakere er hele det efterslæb af dårlig stemning og usikkerhed det giver herinde.
At de lyver, må være deres eget problem.
Jeg synes at det er sørgeligt at der sidder nogen mennesker rundt omkring, som må lyve sig til "venner" og opmærksomhed.
Egenetlig har jeg nok mest ondt af personen bag.
Hvem er blevet beskyldt for at være fake? hvis jeg må spørger?
Hvordan finder man ud af at nogen tror man er fake?
- spørger lidt fordi jeg ikke får så mange svar i mine indlæg som jeg "plejer", og har mest tænkt at det er fordi jeg har være lidt på barrikaderne her på det seneste, men måske der ligger andet bag
Det vil jeg give dit helt ret i! Det kan give sindssygt dårlig stemning, som påvirker forummet, og debatterne generelt, meget.
Som du skriver, får jeg nok også blot ondt af personen bag. Altså tænker, at der nok er en grund til løgnene (hvor gode eller dårlige de end må være!)
Jeg ved i hvert fald, at solstrålebørn er blevet beskyldt og jeg mener også at rikkeregnbue blev (tager jeg fejl, Rikke?). Jeg synes også jeg er faldet over nogle andre, jeg ikke lige kan huske. 
De sager jeg tænker på, har nogle konfronteret dem i en debat og beskyldt dem åbentlyst for at være falske. Jeg ved ikke om der foregår ting i det skjulte. Jeg mistænker generelt ikke debatterende folk for at være falske!
Jeg undrer mig nok mest over dem som kun har sindssyge og ekstraoridinære historier at fortælle.
Hmmm, ja det skal jeg da ikke kunne sige!
Som sagt, kan jeg ikke se hvorfor du f.eks. skulle være fake, og hvad du skulle få ud af det! 
Anmeld