Kofoed33 skriver:
Har den sidste uge tid fået lidt vand i fingerne, først røg ringene på pege og tommel finger mandag. Onsdag måtte jeg smide den på ringefingeren.
Nu i dag kigger jeg på mine fødder. Hold da op mine strømper strammer, øhh. Når jamen nu har jeg da vist tydeligt fået okay meget vand i kroppen.
Andre der fik det tidligt? (som jeg bestemt synes det er) Og hvornår skal man reagere - tænker ang SSF? Jeg har jo hele tiden protein i urinen.
Elsker min graviditet 


Jeg ville ringe og snakke med lægen, jeg fik selv ssf og fik min søn 35+3 af samme grund, og havde så meget vand i kroppen til sidst at de eneste sko jeg kunne passe var et par klipklappere, så jeg var til bryllup, i bidende kulde, midt i januar kun i de famøse klipklappere.
Så tag det alvorligt, slap rigtig godt af, op med benene, lav venepumpeøvelser, og prøv evt akupunktur og/eller zoneterapi, og frem for alt, snak med lægen
håber det hele forløber godt resten af vejen
held og lykke 
Anmeld