Vi har givet begge børn 1500kr ind på deres opsparing, derudover har de fået en bog jeg har lavet på vistaprint hvor de er lamineret siderne, og selvfe bogen er i læder..!! Der står ALT om os . altså os forældre..!! Her kan de læse hvor mor og far mødte hinanden, nogle billeder gennem tiden, også er der en dagbog ( det så smart at man også kan skrive tekst ) - uge for uge med graviditeten også er der scanningsbilleder, mavebilleder osv..!! Også har både far og mor lavet et brev til hver af drengene..!! Et brev vi har skrevet da de lige blev født..!! Det slutter bogen så af med..
Tino fik derefter så en bog i 1års fødselsdagsgave magentil dog med ham selv og tekst osv da han blev 1 år også noget legetøj.. 
Vi har en børneopsparing hvor vi sætter 50kr ind på hver måned til hver dreng.
Så har de en uddannelsesopsparing hvor vi ligeledes sætter 50kr ind på.
Også en boligopsparing hvor der også ryger 50kr ind på..
Min far har så i dåbsgave givet 1000 kr hver hver af drengene også overfører han 50kr til deres alm. opsparing hver måned.. 
Anmeld