Har haft en SA!

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

14. januar 2011

Mormilla

Ej det er jeg da ked af at høre

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

14. januar 2011

LISBETH:-)

14. januar 2011

SSL

Jeg vil blot sende en  

Må jeg spørge, er det ikke det der kaldes en biokemisk abort, hvor ægget ikke sætter sig fast? For tænker, hvis du ikke forventede mens. på dette tidspunkt, men har fået det for tidligt, er det så ikk en biokemisk? Det havde jeg selv sidste måned, TROR gynæ. og jeg selv, da jeg havde en svagt positivt, og så gik jeg 6dage over før jeg fik mensen, og var selv så ked  Forstår fandme godt din frustration, det er slet ikke sjovt, det er stadig rigtig sørgmodigt! Men det er da rart for dig, at du ved det har været det, og ikke måske/måske ikke

Håber du er ok, trods alt.. Et trøstende knus herfra

Og du er også velkommen til at skrive privat, hvis mit spørgsmål er for meget, og du ønsker at svare senere hen, hvis ikke - er det fuld forståeligt!

Anmeld

14. januar 2011

lisbethita

Baagøe skriver:

Jeg bekender nu kulør og indrømmer at være ophavskvinde til indlægget her:

https://www.baby.dk/debat/82015pi1/spontan-abort/har-jeg-haft-en-sa.aspx

Siden da har jeg taget en G-test og været ved lægen og det viser sig, at testen var positiv! Efterfølgende har jeg så været ved lægen og fået graviditeten bekræftet, men i mellemtiden også haft en SA.

Jeg er virkelig splittet i mine følelser...



Ej, det er jeg virkeligt ked af at høre! Det må være rigtigt hårdt. Jeg har ikke læst det andet indlæg - måske der står hvorfor du er splittet? I hvert fald får du en kæmpe krammer fra mig

Anmeld

14. januar 2011

LauraLW

Puha det er jeg ked af at høre! Det er drøn hårdt, og kan godt forstå du kæmper lidt med følelserne nu!

Men er lidt forvirret, ved ikke om jeg læser dit indlæg rigtigt. - Har du fået bekræftet at det er en SA og at du ikke længere er gravid? Hvis du har været gravid og har aborteret, så skal man jo sikre sig at alt er ude.

Håber under alle omstændigheder at du er ok!

Laura

Anmeld

14. januar 2011

-Milla-

Øv øv altså. det er jeg ked af at høre.

Anmeld

15. januar 2011

Pige2009

Holbæktrunten skriver:

Held og lykke



Held og lykke med hvad dog?

Anmeld

15. januar 2011

Pige2009

ønskebarn74 skriver:



Det er jeg ked af at høre!!! Knus og kram Lene



Mange tak for de søde ord. Det varmer

Anmeld

15. januar 2011

Caroline86

kæmpe stort kram, smukke!!!!

Jeg tror ikke en masse ord hjælper dig, så dem putter jeg ned i lommen til en anden gang hvor de giver mere mening!

Jeg er lige her hvis du får brug for dem....

indtil da:

flere store kram!

Anmeld

15. januar 2011

Mullebergen

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.