Lauras far og jeg

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

12. december 2010

Mathilde

Ej hvor er det godt!

Super sejt, at du tager ansvar for dit liv og for at komme videre Jeg tror helt sikkert, at det er den rigtige beslutning for dig og Laura.

Stort

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

12. december 2010

2babygirls

Stort Linda

Ønsker jer alt held og lykke på jeres nye vej

Anmeld

12. december 2010

Pige2009

dorthemus skriver:

Jamen godt for dig

Det gør stærk når man tager sit eget liv seriøst og passer på sig selv....tro mig, jeg ved godt hvor ondt det gør at give slip på en mand man stadig elsker.

Og husk; hver gang en dør lukkes, åbnes en ny



Ja, det er bare pokkers hårdt, men jeg føler mig styrket, selvom jeg stadig elsker ham og jeg føler helt igennem, at det er den rigtige beslutning for mig

Anmeld

12. december 2010

Pige2009

anna-jonas skriver:

WAUW..................tillykke, det er alletiders beslutning du har taget. You go girl!!!

Mette



Mange tak

Anmeld

12. december 2010

Pige2009

SussieThyssen skriver:



You go girl!
Sådan skal det være.
Stoort knus til dig fra mig,

Kærligst
Sussie



Tak søde

Anmeld

12. december 2010

Pige2009

lotchen skriver:

 Sådan sveske Godt gået og du skal NOK komme videre og finde en FANTASTISK mand og ikke tænke mere på den hængerøv 

- og super godt at han gerne vil se Laura!



Det er nemlig rigtigt - foreløbig skal jeg lige finde mig selv, men fornemmelsen i maven siger, at det er den helt rigtige beslutning, jeg har taget

Anmeld

12. december 2010

Nemesis

Aii hvor godt! Jeg var nemlig lige ved at skrive til dig for at høre og så så jeg dit indlæg Synes det er rigtig godt du vil leve videre men vil det ikke være svært hvis du hver uge bliver erindrer om hvad der kunne være?Synes det lyder kanon godt at du er kommet så langt som du er.Knus Sisse

Anmeld

12. december 2010

Becks

Hvor er det godt for dig søde

Anmeld

12. december 2010

1977

Profilbillede for 1977
Baagøe skriver:

Nu vil jeg lige skrive en update på hele situationen med Lauras far og jeg, da rigtig mange har sendt mig pb'er og spurgt til det hele.

Laura har ikke set Johnny siden 15/9 og jeg har efterhånden fået nok af den uvished, der hidtil har fulgt i hans kølvand, så vi får aftalt, at han skulle komme, så vi kunne tale ordentligt sammen sidste onsdag.

Han er dybt skuffet over, at jeg ikke har Laura hjemme, men jeg vil gerne tale ordentligt med ham uden nogen forstyrrende elementer. Han fortæller mig, at han stadig elsker mig, men er samtidig ærlig og ved ikke, hvor lang tid der går inden han kan flytte. Han foreslår selv, at han kan se Laura hver onsdag, så det skal han så til i det nye år.

Jeg var efterfølgende dybt splittet efter vores samtale, da jeg stadig elsker manden, men samtidig ønsker jeg ikke at spilde mit liv ret meget længere med at vente på ham. Derfor tog jeg i mandags en meget vigtig beslutning omkring vores forhold.

Min beslutning er, at jeg ikke ønsker at vente på ham, men at han må hænge i sit eget dynd med alt hvad der dertil hører, for jeg ved at jeg vil komme hurtigt videre, hvorimod han sidder uhjælpeligt fast med problemer, der hober sig mere og mere op. Derfor har jeg det faktisk rigtig godt lige nu og jeg føler mig utrolig lettet efter at have gået med mine egne miserable tanker hele efteråret.

Jeg føler virkelig, at jeg har taget ejerskab på mit eget liv og taget ansvar for, at jeg kan komme ordentligt videre med mit liv



Girl power!!!

Anmeld

13. december 2010

Noneother

 Jeg tror helt klart at du har valgt rigtigt.

Ikke for at lyde negativ, men hvis han havde tænkt sig at gå fra damen, har han haft masser af tid til det.

Der skal nok være en fyr, der kan gøre sig fortjent til dig derude. 

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.