Maja_4000 skriver:
Som jeg også skrev tidligere , er der jo selvfølgelig nogle som er glade for deres .. Ellers ville de jo nok ikke sælge (;
Men jeg kender bare ikke nogen 
Jeg spurgte faktisk til det i butikken "Kære Børn". Her sagde deres lokale "barnevognsekspert"
, at alle Emaljungavogne før eller siden vil komme til at hænge med måsen. Men meningen er da, at det først skal ske, når den er mere eller mindre slidt i stykker. Altså på samme måde som man kan sige, at alle biler før eller siden ruster. Det er noget med måden stellet er bygget på. Men det er helt klart en fejl, når det sker i løbet af de første år, man har vognen.
Han gjorde mig i øvrigt også opmærksom på, at man ikke skal brge søskendesæde til Emaljunga. Gør man dette, så bortfalder garantien. Netop fordi stellets struktur ikke holder til det, og vognen derfor vil komme til at blive en hængerøv.
Så blev vi så kloge
.
Anmeld