Mette+Mathias skriver:
Ja, det er jo så meget rart at vide, men når man skal bruge det første gang og får at vide "sådan efter behov" - så er man på herrens mark
( For man ved jo ikke om 1 brev giver barnet diarré eller om der skal 5 breve til før der kommer en reaktion - et minimum af vejledning kunne være ønskeligt, - nu står pakken jo bare i skabet og samler støv.
Ej sikke en behandling.
Vi har kørt med moxalole i 10 mdr nu og er i kontakt med en sygeplejeske på børne amb - som er tilknyttet os og vi ringer sammen hver 14 ca. Og efter hver kontrol laver vi aff dagbog og ringer sammen om hvordan det går - dosis mm.
Da vi i start skulle 'tømme' ham ud fik vi råd at vi skulle give 2 breve til der var hul og så lige tage en dag mere. Og så ringe sammen når der var hul. Og det er dejlig at have en 'liv linje' at ringe til.
Så syntes det er en røv banan dårlig behandling i har fået og mangel på råd og vejledning.
Anmeld