Min den store var 24 mdr da den lille kom til. Faren afleverede den store i vuggestue, men jeg hentede hende hver dag - sammen med den lille. Jeg brugte oftest bare klapvognen. Den lille lå længst oppe mod kalechen, mens den store sad med benen ude og så langt mod styret som muligt, er det til at forstå?
Da det ikke gik mere købte vi en efterløber til at sidde på klapvognen, prøv at se på babysams hjemmeside. Ellers løb den store på løbecyklen, gik eller sad på ryggen i en vikletai.
Vi blev enige om at det var lidt spild af penge at købe en vogn begge kunne være i, for vi ville langt det meste af tiden kun transportere et barn og de vogne der fåes der kan laves så de har plads til både et barn og to børn er ikke billige.
Anmeld