Så fik jeg endelig lov at røre dem - kommer da ikke i seng i nat så dejlige som de er. De putter sig ind i hånden på én og sutter. Vi har desværre to små - som muligvis får svært ved at overleve da de har rigtig svært ved at finde dievorterne og forblive "på" når de endelig finder dem. Der er jo rift om babserne
vil holde ekstra godt øje med dem.
Der er selvfølgelig allerede en yngling som der helt sikkert bliver rift om. Hanhunden som bare er så sød og lækker billede nr.1
Efterfølgende billeder er af de forskellige hvalpe, men de er altså RET svære at skelne fra hinanden pt. da deres aftegninger ikke er helt kommet ud.
Og tilsidst en masse billeder sammen af vapserne som de har det bedst.
Mamavovse er jo meget sort, så derfor er hendes farve jo også dominerende, men flotte de bliver de
elsker dem allerede og ville ønske vi kunne beholde dem alle. Vil selvfølgelig opdatere med nye billeder efterhånden som de vokser og bliver smukkere.
NYD DEM!
Vuffehilsener fra
Zette og alle vovserne
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld