Jeg står i en rigtig trist situation med min mand (eksmand) ikke længere er sammen han har smidt mig og mine 2 drenge ud og vi har stort set måtte starte forfra med alting havde os søgt julehjælp hos mødrehjæpen men har desværre fået afslag da de har rigtig mange ansøgere i år og det er det eneste sted jeg har kunne søge så sent , jeg har Googlet og Googlet men kan ingenting finde det alt for sent at ansøge nu .
så vil hører om nogle kender til nogen steder man kan søge så sent ?
Jeg mangler alt til jul og jeg har så forfærdeligt ondt i maven over det på mine 2 drenges vejne og føler det er min skyld vi står i denne situation
selvom det selvfølgelig ikke er... Men det koster bare mange penge og "starte forfra" i ny bolig møbler osv.. puha den værste jul ever! Og nu forstår jeg for alvor hvor svært nogen familier måtte have det i julen og at man hurtigt selv kan havne der!
Anmeld
Citér