Hvor er du i dit liv.
For mig ville det på ingen måde være et svært valg.
En dørmand på steroider er det jeg kalder en ubegavet “bøf”. Ja det er en generalisering - men synes godt nok ikke man har særligt meget at flytte med, hvis man tager steroider.
Det kan være du tænder på hans maskuline og bad ass ydre.
Faktum er imidlertid at ens seksuelle performance i høj grad mindskes af steroider. Man holder kortere eller kan ikke få den op at stå.
Herudover bliver ens lunte kortere når man er på steroider. Så han vil sikkert være mere aggressiv og voldsom end gennemsnittet.
På den anden side har du manden med de to børn. Han udsender ikke noget bad ass vibe men mere noget sikkerhed/tryghed måske.
Til gengæld er han ikke på stoffer og utilregnelig. Han vil sikkert ikke give dig kønssygdomme. Du vil ironisk nok få mere erfaren og sikkert bedre og længere sex med ham. For lever man i et forhold, har man trods alt typisk mere sex end en som er single. Manglende stoffer gør også at du her vil blive behandlet bedre.
Jeg ville takke pænt nej tak til dørmanden.

Anmeld
Citér