Anonym skriver:
jeg føler mit liv er ved at falde fra hinanden. Jeg er enormt stresset, jeg har flere børn, den yngste på 8 uger og den ældste på 8, og så nogle stk der i mellem. Samtidig passer jeg skole, og jeg er så langt bsgefter
passer hjemmet, osv. To af mine drenge har adhd, så der er også en masse. Og hver mdr ringes vi over i skolen at vores søn har endevendt hele klassen.
Familie, det har jeg INTET af. Min mor er alkoholiker og vi har ikke haft kontakt flere år.
Jeg er bare lige pt rigtig trist over alt, kan ikke finde grunden 
jeg mangler livsglæde. Og ikke mindst glæden ved at stå op om morgen. Jeg ksn nærmest ta mig selv i at blive irriteret når man vægges om morgen. Jeg har bare lyst til at sove .. sove oh sove. Uanset hvor tidlig jeg går i seng er jeg stadig træt. 

Hvad sker der siden det er blevet sådan 


Nogle der har haft det på samme måde, og hvordan fik i det bedre
Jeg har en fødsels dep, og ingen har taget mine børn, så endelig ræk ud efter den hjælp du kan få, vi har valgt vores den mindste på 3 mdr bor ved min mor pt til jeg får det bedre, det var pga manglende øjenkontakt mellem os og selvom vi fik hjælp var det ikke tilstrækkeligt desværre, men når jeg kommer ovenpå igen kommer hun hjem igen! men kontakt enten lægen eller Sp, det er så vigtigt du får hurtig hjælp, håber det bedste!
Anmeld
Citér