Hjalte otte måneder (07.11.2013)

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

11. november 2013

2babygirls

M (: skriver:



Haha, ja, lille er måske så meget sagt; men man må da da sige, at han har indhentet det hele.. Da han først opdagede hvad munden skulle bruges til, så gik det stærkt!



Anemone er heldigvis også en spiser i modsætning til hendes storesøster, suk.

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

11. november 2013

Tulle83

Super søde og charmerende Hjalte

Hvor er det bare nogle fantastiske billeder Dejligt at høre at det går så godt!

Kram herfra

Anmeld

11. november 2013

BigHope13

M (: skriver:



Årh, tusind tak søde! Er også bare såå stolt af min lille lækre basse!
Og tænk sig, NU er det din tur lige om lidt til at flaske billeder af en lille lækkermås..



Han er virkelig og bare så charmerende at kigge på

ja prøv at tænk, Uhh håber jeg kan komme med en god update i morgen eller onsdag

Anmeld

11. november 2013

MilleRasmussen

Hvor er han skøøøøn!!!

Har selv en datter på snart 9 måneder d.19!!! Hun vejer 10,2 og er 77 cm lang.

Ja, noget siger mig at hun bliver ekstrem høj som sin far!!! Hun møver sig også bagud og i cirkler, foran det gider hun heller ikke, det kommer nok snart..

Anmeld

11. november 2013

mommy1991

M (: skriver:



Hihi ja, han gør i hvert fald hvad han kan, for at charme hele centeret Men det er så dejligt at vi ses så ofte; det giver en hel unik chance for ar følge med i hinandens lækre unger..

Ja, de er virkelig gode! Hun har fanget en del forskellige ansigtsudtyk denne gang Og så er jeg bare vild med efterårsfarverne, det giver bare en helt særlig stemning i billederne..



Jaa, det er så hyggeligt Og så bliver vi stærke og slanke på samme tid! Det er win-win!

Anmeld

11. november 2013

Frk-Lotusblomst

M (: skriver:



Jamen jeg forstår ikke, hvor tiden bliver af!! De er jo lige kommet! Og må indrømme, at jeg snart begynder at stresse liiidt over, at MIN "lille" baby skal i vuggestue..



Ja, det er altså for vildt .. Vi skal have taget dagpleje FOTO idag.. Det bliver så sært.. Det bliver pludselig mere virkelig, på en eller anden måde

Anmeld

12. november 2013

christina92

M (: skriver:



Ja, og det er jo skørt at man har det sådan! For han er jo tydeligt en glad og tilpas dreng, der vokser og udvikler sig, men alligevel er man nervøs.. Hvad nu, hvis man bare bilder sig ind, at det går godt?



Du er hans mor! Der er ingen der kan betvivle dig i det du ser hos din søn. Det er jo dig der kender ham, dig der forstår ham og er sammen med ham hver dag ! Synes du det går godt, så går det godt!

 

Anmeld

12. november 2013

Sisse Vinther

Nøøøøøøøj, hvor er han lækker!

 

Anmeld

12. november 2013

FrkZier

M (: skriver:



Haha, ja, er meget spændt på, om hun kan kende min lille bitte præmature baby..



haha nok ikke

"okay.. så der VAR returret, kan se du har byttet ham"

Anmeld

18. november 2013

M (:

Line&Mike skriver:



Hold da op en udvikling! 

Kan godt forstå at moren ikke kan følge med 

Men han er jo simpelthen bare for lækker! Og som tiden går får han jo bare endnu mere sit eget udtryk!

Elsker alle billederne, hehe. Hvor er de skønne! Det ser ret sjovt ud der hvor han ligger i den lilla lift/barnevognsdel. Han er bare aaalt for stor .

Har i fået taget prof billeder uden for? For de er godt nok smukke af ham 



Ja, han er ikke længere en lille baby, men efterhånden en lille dreng..

Det er en brio dukkevogn, men vi besluttede at stille den på gulvet som lift, da vi ikke var sikre på, om stellet ville kunne holde - selvom han jo er let som en fjer.. Eller..
Men Aya (barnevognens ejer på knapt 5 år), syntes det var helt fantastisk med en rigtig baby i vognen, og hun har da sidenhen nævnt, at hun savner Hjalte, for hun mangler altså sin baby..

Ja, de første i den blå body og de sidste i den gul/blå-stribede bluse er fotografbilleder. Vi får taget månedsbilleder af ham indtil han bliver et år. (:

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.