Demata skriver:
Hej alle!
Jeg er ny på siden
smed p-pillerne i marts, og mig og kæresten er nu så stille begyndt at prøve at blive gravide 
Vil lige høre jer angående en oplevelse jeg havde i går, til min søsters fødselsdag. Mig og min kæreste er begge rigtig glade for navnet Sunny til en pige, det er noget der har en stor betydning for os, og er også navnet på "vores" sang. Vi synes selv det er fantastisk.
Nævnte så navnet for min familie i går, og de mente det var et forfærdeligt navn, og direkte strengt at give et barn
De sagde blandt andet at det vil være let at mobbe med.. Jeg blev ret overrasket, og kan da godt se det er et anderledes navn, men er det så slemt? Vi er selv glade for det, så deres mening kan selvfølgelig være ligegyldig. Men har alligevel tænkt lidt over det, og ville gerne høre nogle flere meninger.
Så hvad tænker i? Selv hvis i ikke synes det er det pæneste navn i verden, ville i så direkte mene det er så galt? Ville i tænke noget særligt over det, hvis i mødte en pige med navnet?
kunne rigtig godt bruge nogle svar! Tak 
Sangen <3
http://m.youtube.com/watch?v=uRWyxzmNdJc
Ved du hvad, hvis i kan lide navnet så kan alle andres mening være ligegyldig
Jeg synes det er et fint navn selvom jeg nok ikke selv ville give mit barn det
Men med hensyn til om det skulle være en mobbe grund?
Altså hvis nogen vil mobbe jeres barn så skal de sku nok finde en grund uanset om det er briller, fregner, navn, hår farve, hår stil, tøj osv osv. Ikke ens betydning med at jeres barn vil blive mobbet, men kommer i dertil en dag må i tage den der og få løst det.. I kan ikke dvæle ved sådan en ting.
Håber i får en lille spire og i kan kalde ham/hende lige hvad i har lyst til, bedsterne skal nok knus elske barnet uanset hvad det hedder 