Han siger simpelthen at han elsker det barn han har med en anden kvinde højere end det barn han har med dig?
Okay, det ville være grobund for en krise af de helt store herhjemme. Er han svagt begavet eller hvad, siden han tænker at det vil være en god idé at sige til dig, moren til hans mindst elskelige barn???
Det at han elsker det ene barn højere end det andet kan han jo ikke gøre for. Man føler som man føler og det kan man ikke lave om på. Men jeg synes godt nok det er ufølsomt at sige det til dig. Han skulle have holdt den information for sig selv.
Hvor gammel er jeres barn? Mange mænd har jo ret svært ved at relatere til babyer, så måske det bliver bedre med alderen?
Og lad nu endelig være med at lade det gå ud over det ældste barn, som du lægger op til i en kommentar. Det er jo på ingen måde barnets skyld.
Håber at I kommer videre fra den her øv situation på en ordentlig måde. 
Anmeld