Ved ik om jeg vil sige at du er pylleret, men må nok indrømme at jeg godt ka tænke at i ik har valgt den rigtige løsning til jeres barn!
Hvis dit barn har special behov osv, ska du ansøge om at få dobbelt plads, det vil sige at barnet så tæller for 2 og at dp så kun har 3 børn!
At de ska på ture, legestue osv er ting man normalt gør i dp og at dit barn ik ka klare det, ska jo ik gå ud over 3 andre børn.. Og som en anden også siger, så ka jeg godt forstå at det må være fustrende for både dit barn og for dp moren at de aldrig rigtig lære hinanden rigtig at kende, når barnet ik er afsted flere dage om ugen!
Men at hun siger at dit barn ik må komme før kl 9 er jo noget pjat og selvføljelig ska hun ha sine 2 lure. Dog ska de 2 lure passe ind i dp rytmen, så vidt det er muligt.
Vh Stine ( som har thea født 6 uger før tid )
Anmeld