Anonym skriver:
Hej tøser.
Jeg ved næsten ikke engang hvor jeg skal starte
..
Nå men, ved ikke om det bare er mig, men jeg syntes da virkelig at mange af kvinderne på Baby.dk har bukserne på derhjemme. Syntes mange brokker sig over små ting omkring deres mænd, har de mærkeligste regler for deres mænd - ja det virker i det hele taget som om mange af mændene ikke må noget som helst medmindre de har skrevet under på en kontrakt først
..
Herhjemme er der sjældent et nej, min kæreste kan nogle gange tage i byen 3 weekender i træk - og så kan der derefter også gå flere måneder før han igen tager afsted. - og der er aldrig noget der hedder sig at han skal være hjemme på et vis tidspunkt - han skal have lov at hygge sig nu han endelig er afsted!
Kan da godt se problemet hvis manden tager afsted hver weekend året rundt - men bare fordi man får børn betyder det da ikke at livet skal gå i stå, skal det?
Er flertallet af kvinderne herinde så afhængige af deres mænd at mændene ikke må gå nogen steder? Og hvis de så må tage afsted, må de så kun bruge 100 kr og skal være hjemme kl 2?..
Det er måske bare mig, men syntes der er mange debatter efterhånden (og for nyligt) herinde med kvinder der nærmest har deres mænd i snor men stadig brokker sig over dem
..
Undskyld undskyld alle sammen, men ja jeg forstår det bare ikke
..
her i huset er der nok nogen som vil tro at jeg og mene at jeg er en strid sur stram tante som VIL bestemme alt hvad min kæreste fortager sig. Men dette er langt fra tilfældet. det er yderst sjældent jeg ringer til min kæreste når han er i byen ( det er sket 1 gang i den tid vi har været sammen) og jeg behøver som sådan ikke hører fra ham hele tiden ( men kan da godt lide det, hvis han selv vil også)
men kæresten vil gerne have at jeg sætter regler for hvornår han skal være hjemme, når jeg nu gerne vil have ham hjemme ved sengetid (har jeg altid haft det bedst med) 
ved ikke om jeg synes at det gør at jeg som sådan har tøflen på, for så er der sikkert andre områder hvor han bestemmer.
Anmeld