Maja84 skriver:
tak for tippet
, har nok bare været træt af, man kun kan klippe i et billede, og ikke engang gøre billedet sort/hvid hvis man ønsker
jeg kigger lige hvad min far har, da han måske har et fotopriogram jeg kan låne og se om det er noget, inden man evt investerer. for anede ikke de kostede så mange penge 
Hehe. Ja, det er ikke helt optimalt! Altså, paint.NET er super. Det er rigtig overkommeligt, gratis og så kan det de basale ting. Jeg kender flere amatørfotografer, der tager billeder til brylluper osv, der bruger det. Så det er ikke fordi det ikke kan "så meget" det er bare ikke så avanceret som photoshop.
Jeg har det lidt med redigeringsprogrammer som jeg har det med kameraer: man starter et sted og så "opgraderer" man derfra.
Det er simpelthen det nemmeste.
Anmeld