Hej med jer piger
Jeg overvejer at få lavet tattovering nummer to, og har leget lidt i photoshop og fundet frem til jeg måske gerne vil have denne her.
Hvad tænker i? evt placering og størrelse?
Historien bag er at jeg elsker anemoner fordi de minder om min dejlige farmog og det blå udenom er det internationale logo for organisationen for spiseforstyrrelser, som jeg har været fanget af men endelig er kommet ud af.
Generelt har jeg det med tattoveringer at de skal afspejle noget af en selv - den anden jeg har er også meget personlig og en afspejling af mig som person
Det skal lige siges at foden er optaget
Men endelig ris og ros til tattoveringen 
Jeg har ikke læst hele tråden!
Men jeg synes den er for... "tam" til en tatovering. Hvis du går ind til tatovøren, så kan de tegne en til dig, hvis du tager billedet med som et udgangspunkt. Jeg synes BESTEMT også der skal nogle skygger i, så den bliver mere realistisk. Og nuancer osv. Men det vil komme af sig selv, hvis du vælger en ordentlig tatovør.
Men farverne er rigtig gode!
Har du fundet tatovøren? Ahn fra Boa Tattoo i Randers vil jeg gerne anbefale dig. Han tegnede min fra bunden af ud fra et billede. Og den blev perfekt!
Anmeld