Læste det lige igen og kan godt forstå du måske føler dig lidt utryg ... Var SLET ikke min mening. Det er helt sikkert meget forskelligt hvor man er henne og hvad man skal have gjort.
Det vigtigeste er at der helt sikkert ikke er forskel på den faglige hjælp man får, det eneste er det psykiske. I det offentlige har de faste telefontider og skiftende læger - hvilket kan være svært at undgå. Det betyder jo dog på ingen måde at man får en dårligere behandling, for de har jo styr på deres ting og styr på deres patienter 
Min veninde har altid kun været i det offentlige og har været yderst tilfreds (hun gik på Hillerød) Det var dog en anderledes behandling, men på ingen måde mindre god.
Er ked af hvis du har følt det lidt dumt at læse smukke
Er sikker på i nok skal få den bedste behandling. Hvor er det i skal starte henne? Håber i begge to napper den i første IVF forsøg 
Anmeld