Tøsen1234 skriver:
Jeg bruger kalenderen Clue, og den skriver at min mens går direkte over i ægløsning, det skal lige siges at der kom er 14 dage imellem min mens
så jeg er lidt forvirret...
Til orientering kan sådanne kalendre, apps og lign altså ikke bruges på uregelmæssig mens, ægløsning etc.
de tager udgangspunkt i standard. Hvilket er, at ægløsning falder 14 dage efter mens. Hvor skulle din kalender vide fra at ægløsning kommer direkte efter mens? Det har boget med opbygning af slimhinder/udskillelse af samme at gøre. Din kalender kender ikke din krop.
beklager. Men jeg tror ikke på dig. Enten har du bevidst forsøgt at blive gravid og forsøger at bilde os alle ind at du ikke har (siden tingene pludselig passer sammen mht ægløsning osv)
ja, jeg ved faktisk ikke ellers hvad det skulle være. De kvinder hvor ægløsning falder lige efter mens, som det sker for de færreste, de har fundet ud af det via lægen, scanninger, ægløsningstests.
Mht fortrydelsespille - hvorfor går du ikke til dine forældre og beder dem købe en pakke? De ser nok hellere det end at deres datter skulle blive gravid som 14-årige?
Anmeld
Citér