Anonym skriver:
Tusinde tak for alle jeres svar , piger .
Dejligt at vide at det ikke kun er mig , der synes hun er total Fatdum (Kan man godt sige fatdum?) 

Selvfølgelig kan man sige fatdum

Min datter er lidt over 3 måneder og jeg har brugt min mor 3-4 gange til babysitning. For ikke at tale om de gange jeg har fået min søster til at gå en tur med barnevognen.
Man har brug for noget tid til at pleje sig selv - ISÆR som alenemor!!! Om tiden bliver brugt til en opvask eller en bytur er fuldstændig underordnet. Så længe man har mulighed for at gøre noget som man selv vil. Og når du så er så heldig, at du har sådan en fantastisk familie, som netop gider og hjælpe dig, så er det da bare med at udnytte deres tilbud.
Tak til alle bedsteforældre, familiemedlemmer, venner, der gider støtte op om alenemødre, og alle som mener man er en dårlig mor, bare fordi man tager 5 timer til sig selv... ja helt ærligt, så kan jeg ikke tro de har alt for mange hjerneceller at tæske rundt med.
Hilsner fra en alenemor med overskud pga. sin familie!
Anmeld