jenny4 skriver:
Bare lige så du ved det så tror jeg heller ikke det er det jeres tro siger - blot at nogle få har tolket det sådan og det er derfor vi hører om det på den måde i medierne.
Og tak fordi du fortæller mig det. Glæder mig over at der findes nogle som dig.der ikk tror på alt som nogle selv gå rundt og opdigter eller tror at de har tolket koranen rigtig.
Men jeg har fuld forståelse over de danske mennesker der bliver totalt forvirret for self hvad skal de tro når selv NOGLE der ligefrem kalder sig selv for muslimer at de gå rundt og gør og faktisk siger at de gør hvad koranen fortæller dem selvom det ikk passer det de siger.
Men det ærdeligt og det ødelægger for de virkelig troende og som virkelig gå efter hvad Allah beder dem om at gøre.
Men tusind tak for din forståelse og ikk mindst dine svar til mig

Anmeld
Citér