Jeg er også på barsel nu på 6. måned. Jeg kan godt begynde at mærke at jeg mangler noget mere indhold i min hverdag. Min mand træner ca 3 gange i ugen og jeg bliver simpelthen så ked af det inden i hvergang han tager ud og løber eller skal til boksning, fordi jeg også bare har brug for at have mit eget og kunne være hjemmefra i længere tid.
Nu er min datter heldigvis snart 4 mdr, så der går ikke så lang tid før hun skal have rigtig mad, også kan manden tage over i weekenden. Så det glæder jeg mig meeeeget til.
Jeg har det ikke så slemt som dig, men jeg kan godt følge dig, og det er super fint at du snart kan få noget hjælp. Det er altså bare hårdt at rende rundt derhjemme konstant, og kun snakke med en baby.
Anmeld
Citér