Hvornår bliver man ældre?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

789 visninger
28 svar
0 synes godt om
11. december 2010

MetteNB-vb

- og altså ikke tænkt i alder med skifte på hver fødselsdag ;) Jeg tænker her på debatten. Kan i min status se, at jeg er ny på debatten. Kan se, jeg har været her i 21 måneder, men er stadig ny. Hvornår mon man bliver ældre herinde? ;)

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

11. december 2010

Titte-vb

:laugh: Ha ha Mette :0) vi er da for evigt unge! Også selvom vi måske er 'gamle' i debatten :laugh:

Anmeld

11. december 2010

Det er stadig mig-vb

Det ved jeg ikke?? Hvor kan du se det - og hvad er jeg så??

Anmeld

11. december 2010

Opus-specialist-vb

Helene er også ny på debatten - det er i hvert fald løgn *lol* På din profil, Helene.

Anmeld

11. december 2010

Det er stadig mig-vb

Nååååååååå, det må jeg lige ind og tjekke, hahah.

Anmeld

11. december 2010

MetteNB-vb

GGG - ja. Det er jo da rart, at vi i det mindste er nye her - Virkeligheden er jo for nogle af os en anden ;)

Anmeld

11. december 2010

Opus-specialist-vb

For nogle af JER, ja :laugh:

Anmeld

11. december 2010

Det er stadig mig-vb

Jeg jeg vil gerne være ny på debatten hele tiden, så håber ikke jeg bliver ældre. Det kunne også være fedt at have sådan en 0-stiller knap, så man kan sætte sine indlæg på nul engang imellem :)

Anmeld

11. december 2010

MetteNB-vb

Kan sgu ikke lige finde ud af det her. Dukkede en mærkelig kasse op, og fik svaret Helene, men nu skete der så noget andet...... Må skyldes mine ældre hænder....... - men det var det med indlæg. Viser jo, at nogle af jer er meget aktive og det på trods af, at I er nye i debatten. Det er jo godt gået ;0)

Anmeld

11. december 2010

MetteNB-vb

- og apropos ældre. Var til et oplæg med en ældre herre for ca. 14 dage siden. På et tidspunkt siger han, at han var glad for at være gammel. Han havde altid undret sig over, hvorfor mange har problemer med at være gamle, men hellere vil benævnes ældre. Han mente, han kunne huske, han i skolen lærte: Gammel - ældre - ældst. Ergo ville han gerne være gammel. ;)

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.