Hvis jeg kunne se fremtiden, så..

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

1. februar 2015

Pikku Myy

Anonym skriver:



Jooh.. Ens sexliv burde abosolut udvikle sig igennem ens liv, men fysikken skulle helst ikke. 

Størrelsesmæssig passer vi super godt sammen, og den del håber jeg fortsætter 



Første gang man skal lære hinanden sexuelt at kende, kender man ikke hinanden voldsomt godt. Det hele er nyt og spændende, og man udforsker hinanden for at lære hinanden at kende. Men man er alene med sine følelser og tanker.

Efter en fødsel skal man lære hinanden at kende igen. Også sexuelt. Det er spændende og også lidt skræmmende, men man er i højere grad to om det, fordi man denne gang kender hinanden meget mere indgående. Hvis man kigger på det som endnu en læringsfase, har man mulighed for opleve at blive endnu tættere med sin mand.

Og ja, kroppen forandrer sig - det gør den hele livet. Her tager den så et kvantespring, men jeg tror simpelthen du tillægger størrelsen/pasformen for stor vigtighed. Jeg har også, som Modesty beskriver, oplevet at min skede er blevet langt mere følsom, så det betyder faktisk ikke noget at min skede ikke er helt så stram i dag, for sex er blevet 100 gange mere fantastisk på alle måder. Min mand og jeg er gået fra at være kærester, til at være den symbiose man bliver når man bliver forældre. Også sexuelt

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.