Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Altså en læge skal jo stadig se en positiv test før de sender dig videre i systemet .. sådan er det ihvertefald hos mine læger og dem som jeg kender der har været gravide.
Jeg har haft forskellige læger (fra hver sit lægehus) ved hver af mine graviditeter og ingen af gangene er jeg blevet bedt om at komme før der skulle laves VJ og tages blodprøve til nf i uge 10.
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Damm-Jensen skriver: Skal selv have taget en blodprøve i morgen så ved hvor forfærdeligt ventetiden er. Håber din forløber hurtigere end min
Skal selv have taget en blodprøve i morgen så ved hvor forfærdeligt ventetiden er. Håber din forløber hurtigere end min
Åh jeg har først testdag den 18/11
ønskemor skriver: Åh jeg har først testdag den 18/11
Puha der er længe til. Især hvis du får det som jeg har det. Kvalme, madlede, mens-lignende smerter og en ekstra kraftig lugtesans til tider.
Damm-Jensen skriver: Puha der er længe til. Især hvis du får det som jeg har det. Kvalme, madlede, mens-lignende smerter og en ekstra kraftig lugtesans til tider.
Puh det må du ikke sige lige nu døjer jeg bare med hovedpine HVER aften. Men det kan jo være så meget andet. Der er sikkert slet ikke noget i mavsen det er nok bare psyken der er på spil igen men man ved jo aldrig
HVPigen skriver: Altså en læge skal jo stadig se en positiv test før de sender dig videre i systemet .. sådan er det ihvertefald hos mine læger og dem som jeg kender der har været gravide.
Det skal de ikke hos min læge en hjemmetest er ok for dem
stort tilltykke til ts
ønskemor skriver: Puh det må du ikke sige lige nu døjer jeg bare med hovedpine HVER aften. Men det kan jo være så meget andet. Der er sikkert slet ikke noget i mavsen det er nok bare psyken der er på spil igen men man ved jo aldrig
Bar sørg for at holde dig i gang med noget. Især om aftenen. Så skal det nok blive den 18 inden længe
Min bliver utydeligere igen dårligt tegn sikkert!
men mens er ikke kommet endnu , men der går sikkert ikke mange minutter før den dukker op ..
Øv.. hvornår forventer du mens?
Damm-Jensen skriver: Øv.. hvornår forventer du mens?
Senest i dag
Har ikke gidet tage en test i morges , total negativ her
friis skriver: Senest i dag Har ikke gidet tage en test i morges , total negativ her
Hmm, håber den bliver væk og giver dig et positivt resultat i stedet for
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128