millemor38 skriver:
Hej piger.
Jeg er allerede velsignet med to vidunderlige tøser på hhv 12 og 6 år. Men for 17 år siden mistede jeg min første fødte som var bare 4 mdr da vi begravede ham. Det var et chok han var syg selvom jeg havde gjort min jordemoder opmærksom på jeg følte hikke men ikke mere end det...... hun tog det ikke alvorligt og da Nicklas kom til verden havde han svær rygmarvsbrok og var lam fra brystet og ned. Den gang vidste man ikke at som jern er vigtig er også forlinsyre. Under mine graviditeter med pigerne er jeg blevet fulgt tæt og de fejler intet.
Jeg kan bare ikke lukke bogen. Sidder fast i drømmen om en søn. Men med alderen stiger risikoen for misdannelser og måske er det egoistisk at få barn så sent.
Nogen der har erfaring med min problemstilling?
Milllemor38
Der er da masser af kvinder, der får børn i din alder, og der er absolut ingen grund til at tro, at du skulle få et misdannet barn, der var jo ikke noget arveligt i din søns lidelse.
Hvis du har lysten, så gør det dog 
Anmeld