AnneMaria skriver:
Ja hvis du bare kunne knipse med fingerne og være det sted du ønsker, være sammen med dem du ønsker og lave lige hvad du ønsker... hvad ville det så være?? og hvad laver du egentlig lige nu?
Jeg ville ønske at....... jeg var på ferie i Thailand (har planlagt den ferie i flere år, men vi har ikke fået sparet op til den endnu). Sammen med min mand og søn. Ligge ved poolen, på et femstjernet hotel. uhmm... det ville være lækkert!!
Lige nu.... er jeg bare derhjemme og gøre huset rent, imens min søn får sig en lur. Lidt forskel på drøm og virkelighed 
Hvad med jer? ??
Jeg ville ønske jeg kunne få bare en enkelt dag mere med min farmor, og vise hende min dejlige datter, og fortælle jeg venter mig igen. Hun gik bort for lidt over 10 år siden, og der er ikke gået en eneste dag siden, hvor jeg ikke savner hende.
(min far er adopteret og enebarn, så min bror og jeg var hendes et og alt)
Og stedet er lige meget.
Lige nu sidder jeg og venter på jeg skal til akupunktur, og vasker tøj.. Ja med en lille tåre i øjet nu, fordi jeg lige netop i dag savner hende ekstra meget 
Anmeld