Hvis jeg var en mand, og min kæreste blev så ked af det, som du beskriver, så ville jeg også føle mig kvalt og bundet på hænder og fødder.
Jeg tror du er nødt til at arbejde med dig selv, og acceptere at din kæreste også har brug for alene tid. Det er ikke fordi han ikke vil dig, men han har simpelthen bare et menneskeligt behov for andre ting end dig.
Jeg er selv sådan.. Har virkelig behov for min alenetid, og jeg gider ikke høre noget brok fra min kæreste omkring det. Jeg nægter at have dårlig samvittighed.
I øvrigt mener jeg også, at jeg kan huske, at du oprettede en tråd omkring det med pengene til hans hobby. - Vil lige indskyde, at jeg synes det er HELT hul i hovedet, det han har gjort. At sætte jeres økonomi sådan på en spids. Jeg var blevet edderspændt rasende.
Anmeld