Jeg tror ikke du kan gøre så meget andet, end at se det som en motivation til at give det en skalle...
Du skriver selv, at du måske ikke har været helt så effektiv, som du burde, og så kan jeg måske godt forstå, at din arbejdsgiver er nødt til at gøre et eller andet... Det er en ualmindelig dum måde, at sige det på til dig! Han burde have snakket med dig om, hvorfor du ikke præsterer, som han forventer!
Hvis du har det rigtig skidt, kunne du måske snakke med din læge og arbejdsgiver om en deltidssygemelding, så din chef får suppleret din løn, og du kan komme ovenpå igen? For lige nu er du i en virkelig uholdbar situation, både personligt og arbejdsmæssigt!
Det du jo ikke, at du ryger endnu længere ned i et hul, det er du nødt til at få hjælp til, så det ikke går helt galt!
Men ja snak med din fagforening om, hvordan du skal forholde dig, de må kunne hjælpe dig med, hvilke rettigheder du har!
Stort
Anmeld