tarkoflen skriver:
Det skal I nok klare... Der skal jo altid kæmpes for at få et forhold til at fungere, men mon ikke også det nok skal gå
nu har I jo prøvet hvordan det var at være væk fra hinanden, og det gik jo ligesom ikke 
Boede I også sammen sidst I var kærester? Og hvor længe har I været sammen? Du lader bare være med at svare, hvis du ikke har lyst 
ja der skal kæmpes, og det glemte vi vidst lidt sidste gang..

Jamen første gang var vi kærester lige knapt et år, og boede sammen fra day one, da jeg ellers ville være flyttet 150km væk fra hvor han boede, så vi blev enige om at flytte sammen..
det gik så galt fordi vi ikke lige kunne finde ud af at kommunikere, men det har vi bestemt fundet ud af nu..
Denne gang har vi været sammen siden midten af februar i år, og havde egentlig aftalt at vi skulle tage det stille og roligt, men vi er også nødt til at tænke på hvad der er bedst for bassen, og det er altså at få os væk fra lejligheden..
Anmeld