Stiller jeg et spørgsmå herinde, så forventer jeg da at folk giver mig deres ærlige svar ellers ser jeg ingen grund til at stille det... Måske må jeg bide i det sure æble og se at jeg er gal på den eller skal træffe det valg der ikke ligger mig lige for, men hvorfor ellers spørge??
Når jeg læser andres debatter (eller mine egne for den sags skyld), hvor folk er ueinge med TS.. Jamen så synes jeg at der skal være plads til at man ikke stryger TS med hårene, men samtidig skal personen der svarer gøre det på en måde der ikke støder eller nedgør TS og TS skal forvente ikke at alle er enige med TS..
Debatten skal kører ping pong og hele moletjavsen, men på en respektfuld måde..
Debatten skal enten ende med at man bliver enige om at være uenige eller TS/besvareren finder ud af at man måske er på forkert spor og laver et "kompromi"... Men det der med at stå stejl og ikke vil høre hvad modparten har at sige det er et no-go..
Anmeld