Vores forhold er en løgn

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

23. august 2011

Anonym trådstarter

KaLee skriver:

Gå fra ham! 

Mht. job, så må du evt tale med jobbet om at gå ned i tid pga situationen derhjemme. og så søge efter et nyt job i nærområdet. 

Alternativt må du se på muligheden for at flytte til helsingør.

Hvor bor din familie henne?

Overvej hvor dit netværk er (familie, venner/veninder) og flyt derhen hvor du har de bedste muligheder..

Eller... Hvis det er jeres fælles lejlighed, så bør det være ham som skulle flytte egentlig,,, Med mindre du ikke har lyst til at blive boende..

føler sgu med dig....  



Jeg er fra Furesø Kommune, og min familie er fra Frederikssund omegn.. Og kender ingen i Helsingør.. Det er det der gør det svært også..

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

23. august 2011

MinNoah

Stort kram til dig.

Han er da en nød at sige sådan noget til dig... Men helt ærligt, tror du han mener det? Var han sur og I mega uvenner da han sagde det?

Altså der er mange der får børn sammen selvom det ikke er "den store kærlighed" (se selv på alle dem der går fra hinanden), men derfor er barnet alligevel et kærlighedsbarn, et elsket barn,

Jeg ved ikke hvad jeg skal råde dig til, at blive eller gå fra ham... Jeg er meget imod skilsmisser osv. fordi det i så høj grad er børnene der betaler prisen.. Lever I som gode venner uden at skændes dagligt osv. Så synes jeg du skal tage en alvorlig snak med ham.. Man sætter sgu ikke et barn i verden uden der bare er lidt/nogle følelser for moren/eller faren til det barn man laver...

Tror du ikke I er kørt død i forholdet og trænger til noget romantisk?

Kan til fulde forstå din bekymring om at blive alenemor... Både rent praktisk, men også for din søns velbefindende..

Håber det hele løser sig og at manden ikke mente hvad han sagde..

Anmeld

23. august 2011

eElak

Anonym skriver:



Jeg er fra Furesø Kommune, og min familie er fra Frederikssund omegn.. Og kender ingen i Helsingør.. Det er det der gør det svært også..



Tror du at du kunne have mulighed for at låne til en bil? 

Idet at du har et arbejde, bør det ikke se helt skidt ud... Leasing kunne også være en mulighed..

Det offentlige til Helsingør kunne nemt tage 1 time pr vej, så kan godt se at det ikke holder i længden - uden at vide hvad du laver.

har du mulighed for hjemmearbejde?

Hvordan er mulighederne for evt. at flytte afdeling til en som er tættere på dig - er der sådanne muligheder på dit arbejde?

Eller hvordan er jobmarkedet i forhold til det du laver?  

Anmeld

23. august 2011

Tvillingemor80

Han lyder da godt nok som en røvbanan !! Jeg håber virkelig du har så meget selvrespekt at du skrider fra den såkaldte mand..

Al held og lykke til dig i fremtiden

Anmeld

23. august 2011

Anonym trådstarter

KaLee skriver:



Tror du at du kunne have mulighed for at låne til en bil? 

Idet at du har et arbejde, bør det ikke se helt skidt ud... Leasing kunne også være en mulighed..

Det offentlige til Helsingør kunne nemt tage 1 time pr vej, så kan godt se at det ikke holder i længden - uden at vide hvad du laver.

har du mulighed for hjemmearbejde?

Hvordan er mulighederne for evt. at flytte afdeling til en som er tættere på dig - er der sådanne muligheder på dit arbejde?

Eller hvordan er jobmarkedet i forhold til det du laver?  



Er i hjemmeplejen.. Så alt er optaget, mht. til biler..

Anmeld

23. august 2011

morethanperfect

Anonym skriver:

Jeg overvejer kraftigt at flytte fra min mand.. Men det der holder mig er vores søn, og at han vil gøre alt for at han skal blive hos ham..

Jeg var hos mine forældre i en weekend i starten af august grundet et skænderi - og vi snakkede om det hele - jeg spurgte ham om en ting og han svarede forkert.. Mit spørgsmål lød; Er det vores forhold og mig der gør at du vil blive sammen?? Hans svar; For vores søn.. Jeg var slet ikke inkluderet i hans sætning..

Og nu har han fortalt alt..
Jeg er ikke hans livskærlighed, det er hans eks - jeg skulle bare være en trøste præmie.. Han følte ikke for mig selvom han sagde det.. Vores forhold er en løgn og han kan ikke gengælde et "Jeg elsker dig".. Vi har været sammen i tre år..

Det gør så ondt, jeg tør ikke poste dette indlæg i frygt for at i giver mig ret.. Vores barn er ikke det kærlighedsbarn jeg troede..

Hvad skal jeg gøre - jeg føler ikke jeg kan tilgive denne løgn..



Årgh ha ! Sikke da noget at få smidt i hovedet

Du fortjener bedre ! Ingen fortjener dette !

Anmeld

23. august 2011

eElak

Anonym skriver:



Er i hjemmeplejen.. Så alt er optaget, mht. til biler..



Låne TIL en bil - altså i banken eller ved leasing :-)

Er det ikke muligt at finde noget andet i hjemmeplejen et andet sted?

Af det jeg husker er det et område med skiftende arbejdstider, så jeg ville nok flytte over mod familien, hvis de ville være godt til at hjælpe med sønnike..  

Anmeld

23. august 2011

Roselil

Profilbillede for Roselil

Puha sådan en idiot, ja undskyld mig, men tænk at han har indgået et forhold med dig og fået et barn på falske præmisser.

Nej, hvor synes jeg det er synd for dig, hvor må det gøre ondt! Jeg håber virkelig at du finder en vej ud af forholdet, han fortjener dig ikke!

 Ligenu vil du måske gerne blive sammen, men tro mig, når du først er gået fra ham og der er gået noget tid, så vil du indse hvor rart det er at være fri af ham. Du fortjener at blive elsket og være ønsket, du må ikke lade ham bryde dig ned.

Stort knus og hold hovedet højt

Anmeld

23. august 2011

Muhmi

http://www.boligportal.dk/lejebolig/Hus_villa_Frederiksværk_956892.html

http://www.boligportal.dk/lejebolig/2_værelses_lejlighed_Frederiksværk_973147.html

http://www.degulesider.dk/search/Frederiksv%C3%A6rk/Daginstitutioner/1/?edsacid=googleadwords

 

http://www.boligportal.dk/lejebolig/2_værelses_lejlighed_Frederikssund_971779.html

http://www.degulesider.dk/search/Frederikssund/Daginstitutioner/1/?edsacid=googleadwords

http://www.dba.dk/nissan-primera-20i-se-130/id-77055810/

  http://www.dba.dk/mitsubishi-lancer-13-gli/id-77055770/

http://www.dba.dk/peugeot-405-18-style-4-doers/id-77055814/

 

Vil lige give en kææææmpe  Og så fortælle at jeg boede i Fr-værk og arbejdede i Kokkedal, da det tog mig m. bus og tog, halvanden time hver morgen og halvanden time om eftermiddagen... Men jeg fik det til at fungere... Dog havde jeg ikke et barn... Men det kan godt fungere... Har fundet en masse gode billige ting til dig.. Håber det kan bruges til noget, for ham manden du har dig, kan altså ikke bruges til andet end at lukke op og prutte i... Hvor er han tarvelig altså!

Håber virkelig du finder ud af noget godt og holdbart!

Anmeld

23. august 2011

Muhmi

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.