Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
DAs mor skriver: "Synes godt om" Altid dejligt når det er den vej man bliver rykket
"Synes godt om"
Altid dejligt når det er den vej man bliver rykket
Haha ja Det var skønt
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
dorthemus skriver: Hmmm ved jeg sørme ikke Men så slipper du da for at æde så meget brun sovs og stegt flæsk Tænk på, at baby nok skal få det den har brug for så det skal du ikke bekymre dig om. Ja hold ud et par uger og se om det går over. Nogle har succes med de der sea bands armbånd som fåes i Matas..jeg havde ikke, men måske det er noget for dig. Og så er der appelsinjuice med ingefær, og så tvebakker.
Hmmm ved jeg sørme ikke Men så slipper du da for at æde så meget brun sovs og stegt flæsk
Tænk på, at baby nok skal få det den har brug for så det skal du ikke bekymre dig om. Ja hold ud et par uger og se om det går over.
Nogle har succes med de der sea bands armbånd som fåes i Matas..jeg havde ikke, men måske det er noget for dig. Og så er der appelsinjuice med ingefær, og så tvebakker.
Hehe ja, jeg foræder mig i frugt og lidt brød. Og så ind imellem en alm. ret mad.
I forgårs var total kvalmefri, så håber snart sådan en dag kommer igen snart
Alexis - i den virtuelle verden! skriver: Tusind tusind tak for de søde ord Det varmer meget
Tusind tusind tak for de søde ord Det varmer meget
Hehe det er helt i orden søde Glæder mig til at se nogle mavebilleder når du når dertil hehe...
NR3ønskebarn skriver: Hehe det er helt i orden søde Glæder mig til at se nogle mavebilleder når du når dertil hehe...
Jaaa også jeg. Glæder mig til at gå rundt med en fin mave. Lige nu er det vist mest væske og luft hehe.
Eeeej, hvor er det virkelig FANTASTISK !!!
søde søde bebs inde i maven .. kan godt forstå du glæder dig helt vildt til NF.. Der er intet bedre end at se de små på skærmen hihi.. nu bliver jeg helt skruk ... igen !!!så får du jo ikke en decemberbaby :O (eller måske, hvis du går over tid jo ) hehe
tillykke, søde!
Miia90 skriver: Wow, så har vi KUN 17dage mellem vores terminer
Wow, så har vi KUN 17dage mellem vores terminer
Ja Total hyggeligt
MissChrista skriver: Eeeej, hvor er det virkelig FANTASTISK !!! søde søde bebs inde i maven .. kan godt forstå du glæder dig helt vildt til NF.. Der er intet bedre end at se de små på skærmen hihi.. nu bliver jeg helt skruk ... igen !!!så får du jo ikke en decemberbaby :O (eller måske, hvis du går over tid jo ) hehe tillykke, søde!
Taaaaaaaak søde. Så så man lige hormonella med tårer i øjnene. Kan slet slet ikke vente til NF nu
Hvor er det bare stort altså
Hvis du er skruk må du da hellere igang igen
Alexis - i den virtuelle verden! skriver: Jaaa også jeg. Glæder mig til at gå rundt med en fin mave. Lige nu er det vist mest væske og luft hehe.
Hehe ja det kender jeg godt Smiler... IHhh kan slet ikke glemme den dag jeg så du skrev at du var gravid Kæft jeg blev glad altså hihi... Tillykke søde
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128